Francja: Zuchwała kradzież 70 kilogramów złotego pyłu

Francuska policja poszukuje czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie w poniedziałek zuchwałej kradzieży 70 kilogramów złotego pyłu wartego ok. 1,5 mln euro.

Według informacji policji, złoto było przewożone opancerzoną ciężarówką. Przestępcy w kilku samochodach otoczyli ciężarówkę i zmusili ją do zjechania z autostrady A6 między Paryżem a Lyonem. Zabrali złoto, zamknęli dwóch konwojentów w ciężarówce, podpalili jeden ze swoich samochodów i uciekli.

Rzecznik francuskiej żandarmerii powiedział, że ogień szybko przerzucił się na trzy samochody zaparkowane w pobliżu. Istniało ryzyko, że zapali się również ciężarówka. Lokalna policja, zaalarmowana przez świadka tych wydarzeń, w porę uwolniła konwojentów. W pozostałych samochodach nie było ludzi.

Zmotoryzowane patrole policyjne wspomagane przez śmigłowiec przeszukują okolice miasta Dardilly na południowym wschodzie Francji.

Agencja Associated Press pisze, powołując się na anonimowe źródło w wymiarze sprawiedliwości, że wydaje się, iż napadu dokonała zorganizowana grupa przestępcza, ale tożsamość przestępców nie jest znana.

Nie ujawniono, do kogo należał skradziony złoty pył i dokąd był przewożony.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl