fot. cbsp.policja.pl

Rozbito grupę przestępczą handlującą paliwem

Policja i służby celno-skarbowe rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą nielegalnie handlującą paliwem. Zajmowała się ona wprowadzaniem do obrotu oleju smarowego jako oleju napędowego. Działalność grupy przestępczej mogła doprowadzić do strat Skarbu Państwa na prawie 40 mln zł.

Po przeszukaniu blisko 30 miejsc w całej Polsce zatrzymano 15 osób w wieku od 30 do 63 lat. Wśród nich są członkowie, a także założyciele zorganizowanej grup przestępczej.

W operacji brali udział m.in. policjanci z Wołomina, a także antyterroryści z Białegostoku. Działania były prowadzone w ramach śledztwa Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, powiedział, że zabezpieczono również mienie o wartości ponad 500 tys. zł.

12 samochodów ciężarowych – cystern, 1 kg złota, ponad 100 tys. euro – są to zabezpieczenia, które będą brane pod uwagę przez prokuraturę i sąd na poczet przyszłych kar, bo spodziewamy się, że takie wyroki będą zapadały – wskazał Mariusz Ciarka.

Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura podejmie wobec nich czynności procesowe oraz środki zapobiegawcze, w tym tymczasowe aresztowania.

RIRM/TV Trwam News

drukuj