fot. twitter.com/Lubuska_Policja

Woj. lubuskie: Policjanci uratowali małe dziki zaplątane w siatkę boiskową

Podczas jednej ze służb patrol drogówki z komendy w Świebodzinie (woj. lubuskie) najpierw uwolnił z boiskowej siatki dwa małe dziki, a kilka godzin później pomógł przejść przez ruchliwą jezdnię bocianowi – poinformował w poniedziałek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Obie niecodzienne interwencje miały miejsce w minioną sobotę. O poranku wpłynęło zgłoszenie o dwóch warchlakach dzika, które zaplątały się w siatkę rozwieszoną w bramce piłkarskiej na jednym z boisk. Najprawdopodobniej wpadły w nią w nocy i męczyły się w uwięzi.

„Jedno ze zwierząt coraz mocniej zaciskało sznurek na szyi i zaczynało się dusić. Policjanci z pomocą zarządcy obiektu i uczestnika kursu trenerskiego przytrzymali i wyplątali z pułapki zwierzęta. Młode od razu uciekły, w kierunku w którym prawdopodobnie oczekiwała na nie ich mama” – powiedział Marcin Ruciński.

Dodał, że nie była to jedyna pomoc zwierzętom tego dnia. Kilka godzin później, ten sam patrol przemieszczając się drogą gminną w Świebodzinie, zauważył stojącego na środku jezdni bociana. Wyraźnie zmęczony ptak nie reagował na przejeżdżające pojazdy. Policjanci zabezpieczyli pas ruchu, a następnie idąc przed bocianem przeprowadzili go poza jezdnię.

„Policjanci nie bagatelizują żadnych zgłoszeń – nawet tych najbardziej nietypowych. Jesteśmy do pomocy i dyspozycji każdego, bez wyjątku” – zaznaczył policjant.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl