Sejm nie wysłucha informacji nt. usunięcia krzyża w policji

Rząd nie przedstawi informacji nt. działań podjętych w związku z nakazywaniem przez Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu zdjęcia krzyży w komendzie miejskiej Policji w Radomiu oraz podległych jej komisariatach.

Posłowie zdecydowali w głosowaniach o nie włączaniu tego punktu w porządek obrad dzisiejszego posiedzenia Sejmu. Za informacją głosowało 175 parlamentarzystów, przeciwko było 207, a 8 wstrzymało się od głosu.

Jeszcze przed głosowaniem poseł Marzena Wróbel wnioskowała o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów. Polityk zwracała uwagę na fakt, że przez prawie pół roku nic nie zrobiono w niezwykle kompromitującej i wstydliwej sprawie zdejmowania krzyży z komend w Radomiu.

Pani marszałek, czy to jest tak, że wracamy do feudalnej zasady „cuius regio, eius religio”? Czy w każdym komisariacie, w zależności od tego, kto nim kieruje, będą określane standardy wyznaniowe? Nasi ojcowie walcząc o Polskę, walczyli pod znakiem krzyża. Walczyli o wiarę chrześcijańską, o niepodległość państwa polskiego. To jest święty symbol i nie można pozwolić na to, aby z miejsc publicznych ściągano krzyże, które są symbolem i polskości, i wiary chrześcijańskiej – zaznacza poseł Wróbel.

Przypomnijmy, insp. Karol Szwalbe, szef radomskiej policji nakazał usunąć krzyże w tamtejszej komendzie i podległych jej komisariatach. Sekretarkę, która stanęła w obronie krzyża, przesunął natomiast na inne stanowisko.        Ponadto według medialnych informacji miał on namawiać funkcjonariuszy policji, by nie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Warto przypomnieć, że Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo ws. ewentualnego przekroczenia uprawnień przez komendanta miejskiego policji.

Zostało ono przedłużone do 29 grudnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl