fot. Twitter/Polska Policja

Podkarpackie: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Blisko 50 policjantów z Tarnobrzega na Podkarpaciu poszukiwało 59-latka. Mężczyznę został odnaleziony w jednym z hoteli, gdzie próbował popełnić samobójstwo. Nieprzytomny 59-latek został przewieziony do szpitala.

Mężczyzna był poszukiwany w piątek, ale o zdarzeniu policja poinformowała w niedzielę.

„O zaginięciu 59-letniego mieszkańca Tarnobrzega policjantów powiadomiła w piątek przed południem rodzina. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł rano do apteki i przez kilka godzin nie powracał do domu, przestał też obierać telefon komórkowy” – podała policja.

Funkcjonariusze ustalili również, że zaginiony był w złym stanie psychicznym i jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

W poszukiwanie mężczyzny zaangażowanych było niemal 50 policjantów, którzy sprawdzali m.in. ulice miasta, tereny rekreacyjne nad Wisłą, cmentarze w Miechocinie, Piaskach i cmentarz komunalny w Tarnobrzegu.

Jak zaznaczyła policja, funkcjonariusze jednego z patroli postanowili sprawdzić znajdujący się przy ul. Warszawskiej hotel.

„Intuicja mundurowych nie zwiodła. Policjanci okazali wizerunek zaginionego mieszkańca Tarnobrzega, a pracownicy hotelu potwierdzili, że mężczyzna wynajął jeden z pokoi hotelowych, od tego czasu z niego nie wychodził. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli we wskazane miejsce, lecz drzwi pokoju były zamknięte. Nikt nie odpowiadał na wołanie i nie reagował na głośne pukanie” – poinformowała policja.

Po otworzeniu drzwi pokoju policjanci znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę, który był nieprzytomny. Wezwana na miejsce karetka przetransportowała 59-latka do szpitala.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl