fot. twitter.com/PolskaPolicja

Policja rozbiła grupę pseudokibiców handlującą narkotykami

Policjanci z Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która mogła wprowadzić na rynek i wyprodukować ponad 200 kg środków odurzających. Zatrzymano pięć osób powiązanych ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Grozi im do 15 lat więzienia.

Jak informuje łódzka policja, to kolejny etap sprawy, która swój początek miała pod koniec czerwca. Wówczas zatrzymano 54-letniego mężczyznę podejrzanego o produkcję amfetaminy.

Od tamtej pory kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Łodzi rozpracowywali środowisko pseudokibiców, podejrzewane o produkcję i handel narkotykami. Efektem śledztwa były kolejne zatrzymania, do których doszło na początku tygodnia. W sumie do policyjnego aresztu trafiło pięcioro członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród nich było trzech mężczyzn w wieku: 38, 38 i 40 lat a także dwie kobiety w wieku 38 i 57 lat. Część z nich jest bezpośrednio powiązana ze środowiskiem pseudokibiców jednego z łódzkich klubów.

W śledztwie ustalono, że grupa działała w zmiennym składzie od 2012 r. Zadaniem jej członków była produkcja amfetaminy i wprowadzanie jej do obrotu. Część dilerów handlowała również marihuaną. Narkotyki dystrybuowane były m.in. wśród kibiców podczas imprez sportowych.

„Członkowie grupy ze swojej działalności uczyni sobie stałe źródło dochodu. Wszystko wskazuje, że produkcja i obrót narkotykami prowadzona była na ogromną skalę. Szacunkowo na czarny rynek członkowie mogli wprowadzić ponad 200 kg różnego rodzaju środków odurzających” – poinformowała rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Joanna Kącka.

W trakcie przeszukania policja zabezpieczyła amfetaminę i marihuanę, a także blisko 1000 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji i handlu znaczną ilością narkotyków. Grozi za to do 15 lat więzienia. Większość z podejrzanych w przeszłości miała już konflikt z prawem m.in. za przestępstwa narkotykowe. Decyzją sądu członkowie grupy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl