fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Opolskie: poseł Katarzyna Czochara usunięta z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS. Z kolei jej córka wykluczona z Forum Młodych PiS

Poseł Katarzyna Czochara, która została zawieszona w prawach członka PiS przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, decyzją szefowej opolskich struktur partii została odwołana z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim.

Katarzyna Czochara została odwołana z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim decyzją pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości poseł Violetty Porowskiej – poinformował w imieniu opolskich władz PiS Grzegorz Krukowski.

Decyzja ta została podjęta w związku z zawieszeniem przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii 15 posłów PiS, m.in. Katarzyny Czochary. Funkcje pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim obejmuje teraz Violetta Porowska.

W prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek piętnaścioro posłów PiS, wśród nich, oprócz Katarzyny Czochary, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski. Decyzja została podjęta po tym, gdy w piątek zagłosowali oni przeciw projektowi noweli ustawy „o ochronie zwierząt”, autorstwa PiS, która uderza w rolników.

Po głosowaniu nad tzw. Piątką dla zwierząt władze opolskiego Forum Młodych PiS podjęły stanowisko w sprawie usunięcia ze swoich szeregów córki posłanki – Joanny Czochary, która jest radną wojewódzką.

Michał Moskal, przewodniczący krajowych struktur FM PiS, napisał na twitterze: „Nie ma mojej zgody na pociąganie do odpowiedzialności Joanny Czochary za to, jak głosowała w sprawie „Piątki” jej mama, poseł na Sejm RP. Odbędę dzisiaj rozmowę z przewodniczącym Forum Młodych w Opolu, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy”.

Grzegorz Krukowski, szef opolskich struktur FM PiS, odmówił komentarza w tej sprawie do czasu wyjaśnienia sprawy w rozmowie z Moskalem. Odnosząc się do propozycji o ewentualnym usunięciu Joanny Czochary z PiS, wskazał, że decyzję w tej sprawie podejmie pełnomocnik okręgowy PiS.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj