Walka na spoty PiS i PO

Trwa przedwyborcze stracie dwóch głównych partii na spoty. Prawo i Sprawiedliwość pyta w swoim materiale, czy premier Ewa Kopacz podczas poniedziałkowej debaty wyjaśni dziesiątki afer, a Platforma Obywatelska wraca do swoich oskarżeń dotyczących SKOK-ów.

Spot największej partii opozycyjnej ma formę serwisu informacyjnego. Prowadząca stawia pytania, które czekają na odpowiedź premier Kopacz.

Prawo i Sprawiedliwość liczy na to, że w poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się merytoryczna debata między premier Ewą Kopacz a kandydatką PiS-u na premiera Beatą Szydło.

Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości ma być emitowany w stacjach telewizyjnych aż do samej debaty.

PO w swoim spocie oskarża polityków PiS-u o robienie interesów na SKOK-ach. Do oskarżeń wykorzystuje m.in. skompromitowane informacje tygodnika „Wprost”.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poseł Elżbieta Witek mówi, że ten spot jest wyrazem braku argumentów PO w kampanii wyborczej.

– Pan senator Bierecki został przeproszony przez tygodnik „Wprost” za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, ale widzę, że dla PO to nic nie znaczy i zaczyna powielać to samo działanie, które było wcześniej. Widać, że Platforma Obywatelska nie ma żadnych innych argumentów, żeby przekonać Polaków do swojego programu i posuwa się do takich właśnie sytuacji z jakimi mieliśmy dzisiaj do czynienia, atakując przy okazji prezydenta RP, nazywając go Andrzejem Dudą. Przypomnę, że to już jest prezydent Andrzej Duda. To źle świadczy wyłącznie o PO i o stylu uprawiania polityki przez tą partię. Zresztą, jest to taki sam styl, jak styl rządzenia – podkreśla Elżbieta Witek.

W ostatnim sondażu IPSOS dla TVP Prawo i Sprawiedliwość ma 36 proc. poparcia i wyprzedza Platformę Obywatelską o 14 pkt procentowych. Badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych na próbie ogólnopolskiej 1010 dorosłych Polaków w dniach 14-15 października 2015 roku.

Do dnia wyborów parlamentarnych pozostało już tylko 8 dni. Do urn pójdziemy w niedzielę 25 października.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl