Prezydenckie Biuro Interwencyjne Pomocy Prawnej poszerza działalność

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaczyna współpracę z Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Wsparcie będzie realizowane w ramach prezydenckiego Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej, które w kampanii wyborczej funkcjonowało pod nazwą Dudapoomoc.

Do tej pory do Biura Interwencyjnego trafiło 6 tys. skarg od obywateli. W 2 tys. przypadków doszło do interwencji, polegającej m.in. na skierowaniu wniosków do prokuratur, sądów oraz urzędów.

Teraz kancelaria otwiera się na studentów i ich zaangażowanie w pomoc. Minister ds. prawnych Anna Surówka-Pasek poinformowała, że w czwartek zostało podpisane porozumienie między biurem i Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

Obecnie bezpłatne Studenckie Poradnie Prawne działają przy wydziałach prawa na niemal wszystkich uczelniach w kraju.

Prof. dr hab. Jakub Stelina, dziekan wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego mówi, że połączenie obu inicjatyw jest bardzo dobrym pomysłem.

Z działalności studenckich poradni prawnych, jak również z działalności pomocy prawnej w ramach Kancelarii Prezydenta, widać, że potrzeby są ogromne. W związku z tym połączenie tych potencjałów tylko korzystanie wpłynie na moce przerobowe tych instytucji. Uważam, że to jest dobry pomysł, który oprócz tych walorów łączy także i to, że studenci, a więc młodzi adepci prawa, osoby, które poznają, uczą się dopiero tego prawa mogą się w jakiś sposób tutaj realizować czyli zdobywać wiedzę, poszerzać swoje umiejętności, ale także mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec społeczeństwa. To jest bardzo ważne jeżeli chodzi o ich późniejszą pracę prawnika i postawę prawnika na rynku pracy – podkreśla prof. dr hab. Jakub Stelina.

Rejestracja osób zainteresowanych osobistym kontaktem z pracownikami Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP możliwa jest przez telefon. Zapisy przyjmowane są pod numerem: 22 695-11-11. Obywatele swoje wnioski mogą również wysyłać do kancelarii listownie.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl