PiS ma dziś przedstawić propozycje dla rolników

W Wierzchosławicach odbędzie się dziś konwencja rolna Prawa i Sprawiedliwości. Udział w niej wezmą najważniejsi politycy partii, w tym m.in. premier Beata Szydło, prezes Jarosław Kaczyński, a także minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić propozycje dla rolników oraz podsumować dotychczasowe działania w tym obszarze.

Podsumujemy to, co się udało zrobić, ale również to, co pozostało do zrealizowania – mówi poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa.

Powiemy, co jest jeszcze w planach do zrobienia po to, żeby przedstawić polskiej wsi pierwsze działania polskiego rządu, ale również przedstawimy działania sejmowej Komisji Rolnictwa, bo będą tam występować również posłowie. Powiemy również o tym, co jeszcze rząd zamierza zrobić i co ważnego jest jeszcze do zrobienia. Wiemy, że wieś jest bardzo ważnym elementem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości – wskazuje poseł Telus.

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej PiS wskazywało, że 3 proc. środków PKB powinno być przeznaczanych na rolnictwo. Politycy obecnej partii rządzącej zapowiadali również wsparcie szkół rolniczych, ochronę rodzinnych gospodarstw rolnych i ochronę polskiej ziemi.

Pod koniec kwietnia weszła w życie ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Wstrzymuje ona sprzedaż państwowych gruntów na 5 lat.

RIRM

drukuj