fot. pixabay.com

Trwa nabór wniosków do programu wsparcia gmin na terenie dawnych PGR-ów

Trwa nabór wniosków w ramach programu wsparcia gmin, na terenie których w okresie PRL funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR). Zainteresowanie programem jest duże – powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA.

Gminy, na terenie których funkcjonowały tzw. PGR-y, mogą wnioskować o inwestycje w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł.

Środki będą mogły przeznaczyć m.in. na budowę infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, czy modernizację i budowę nowych świetlic.

– Od początku naboru, czyli w ciągu ostatnich dwóch tygodni odpowiedzieliśmy na ponad 400 pytań, które napłynęły z samorządów. To pokazuje, jak wielkie potrzeby inwestycyjne są na tych terenach. Pytania dotyczą różnych inwestycji, od najmniejszych, których wartość to kilkaset tysięcy złotych, po te milionowe. Mam nadzieję, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobi wszystko, żeby kontynuować i rozszerzyć ten  program – mówił wiceminister Paweł Szefernaker.

Pierwszy program wsparcia terenów popegeerowskich opiewa na 250 mln zł. Samorządy nie będą musiały posiadać wkładu własnego.

Nabór wniosków zakończy się 12 lutego. Zainteresowane samorządy powinny złożyć wniosek do wojewody. Zaopiniuje je także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

 

RIRM

drukuj