fot. twitter.com/jkardanowski

Jan Krzysztof Ardanowski podsumował swoją pracę jako minister rolnictwa 

Z resortu rolnictwa odchodzi Jan Krzysztof Ardanowski. Minister podsumował swoją pracę i podkreślił, że przyczyną jego odejścia jest sprzeciw wobec ustawy o ochronie zwierząt.

– Moje odejście nie jest związane z rekonstrukcją rządu, tylko z moim stanowiskiem odnośnie ustawy o ochronie zwierząt, której nie akceptuję. Uważam, że wywoła bardzo negatywne konsekwencje dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa – oświadczył minister rolnictwa.

– Analiza możliwości eksportowych na świecie pokazuje wyraźnie, że w niektórych branżach, szczególnie dotyczy to mięsa, jedyne realne rynki to rynki muzułmańskie. (…) Rynki, o które musimy szczególnie zabiegać, to rynki Zatoki Perskiej, Afryki Północnej i Zachodniej, Azji Centralnej i Południowo-Wschodniej, czyli tam, gdzie żyją muzułmanie, którzy oczekują określonego sposobu ubijania zwierząt i pozyskiwania mięsa – dodał.

– Jeżeli my z tego rezygnujemy z powodów ideologicznych, a także mamy przekonanie, że decyduje o tym dobro, to musimy wiedzieć, że skutki ekonomiczne dla polskiego rolnictwa będą dramatycznie złe – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

TV Trwam News

drukuj