fot. flickr.com

Ruszyła kolejna edycja akcji Caritas Polska „Szkoła szkole”

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Szkoła szkole” organizowanej przez Caritas Polska. Program jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. Wiele placówek w tym kraju wymaga gruntownego remontu; brakuje w nich też podstawowych narzędzi edukacyjnych.

W tym roku pomoc w ramach akcji trafi do czterech szkół w Aleppo oraz do jednej w Homs. Placówki otrzymają m.in. sprzęt elektroniczny, książki, wyposażenie sal komputerowych i artykuły sportowe.

Koordynator programu „Szkoła szkole” Marianna Chlebowska podkreśla, że potrzeby sektora edukacji w Syrii są ogromne.

– Dzisiaj co trzecie dziecko w Syrii nie chodzi do szkoły, a przekładając na liczby – 2 miliony dzieci z 6 milionów. My doskonale zdajemy sobie sprawę, że dziecko, które jest pozbawione dostępu do szkoły to jest dziecko, które w przyszłości nie ma szans zdobyć odpowiedniej pracy, utrzymać swojej rodziny. Te konsekwencje braku dostępu do edukacji są długofalowe, dlatego że dziecko nie uczy się czytać, nie uczy się pisać, ma problemy z podstawowymi równaniami matematycznymi, z dodawaniem czy dzieleniem. Prosimy polskie szkoły o to, żeby zorganizowały w swoich szkołach akcje charytatywne. My zapewnimy, że te pieniądze trafią do dyrekcji pięciu szkół w Syrii – mówi Marianna Chlebowska.        

Realizacja programu odbywa się wyłącznie dzięki zbiórkom przeprowadzanym przez nauczycieli i uczniów w polskich szkołach. W ubiegłorocznej edycji akcji wzięło udział ok. 40 placówek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl