fot. twitter.com/tvrain

W donieckiej szkole uczą dzieci nienawiści

W jednej z donieckich szkół, dzieci uczą się nienawiści do ukraińskich żołnierzy. Portal niezależna.pl napisał, że podczas szkolnej akademii z okazji Dnia Zwycięstwa, upamiętniającego zakończenie II wojny światowej, zaprezentowano skandaliczną inscenizację.

Część z uczniów przebrana była w mundury z przepaską symbolizującą rosyjski patriotyzm, ramiona innych dzieci przepasane były żółtą, jaką noszą ukraińscy żołnierze. Mali aktorzy wcielając się w role Rosjan, przy pomocy trzymanych w rękach kałasznikowów ostrzelali Ukraińców.

Dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie mówi, że to oburzające, że od najmłodszych lat wpaja się dzieciom nienawiść do innych ludzi, a w tym przypadku wrogość do ukraińskich żołnierzy.

 – Nie ma chyba nic gorszego jak wprawianie dzieci do działań wojennych, a zwłaszcza budzenie w nich nienawiści do innych ludzi. W ten sposób, ta nienawiść, która już istnieje ze strony separatystów rosyjskich w stosunku do Ukraińców nie tylko będzie narastać, ale będzie ogarniać kolejne pokolenia. Jest to rzeczywiście coś strasznego i nawet fakt, że jest to „tylko” jakieś szkolne przedstawienie czy inscenizacja jest skandaliczny, ponieważ wiadomo, że proces wychowawczy jest bezstronny – zaznacza dr Jerzy Bukowski.

Uczniowie w donieckiej placówce uczestniczą również w prelekcjach, podczas których uczą się rozpoznawać miny przeciwpiechotne i przeciwpancerne.

RIRM

drukuj