fot. PAP/EPA

Premier Holandii: Nie popieramy członkostwa Ukrainy w UE

Holandia nie popiera członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej – oznajmił premier tego kraju, Mark Rutte. Szef rządu odniósł się w ten sposób w środę do wpisu ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na Twitterze, gdzie podał, że Niderlandy popierają członkostwo jego państwa w UE.

„Rozmawiałem z premierem Holandii (…), podziękowałem za bezkompromisowe stanowisko w sprawie sankcji na Rosję i poparcie dla przystąpienia Ukrainy do UE” – napisał we wtorek prezydent Ukrainy.

https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1501204916043407360

Premier Holandii, Mark Rutte, zapytany przez dziennikarzy o wpis ukraińskiego prezydenta wyraźnie zmieszany powiedział, że Holandia nie popiera wejścia wschodniego sąsiada Polski do Unii Europejskiej.

„Rozumiem, że Ukraina ma takie życzenie, ale to długofalowy proces, który może nawet potrwać dziesięciolecia” – mówił dziennikarzom szef holenderskiego rządu.

Mark Rutte wyjaśniał, że Ukraina może zostać krajem kandydującym do Unii Europejskiej, ale podkreślał również, iż nie obiecywał wsparcia Hagi dla członkostwa Kijowa w Unii Europejskiej.

https://twitter.com/MinPres/status/1501198980037976070

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl