fot. PAP

CBŚP: 17 osób zatrzymanych za obrót narkotykami

17 osób powiązanych z pseudokibicami jednego z przemyskich klubów piłkarskich zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Gang specjalizował się w obrocie narkotykami – głównie amfetaminą i marihuaną. 

Jak powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, sprawą od kilku miesięcy zajmowali się policjanci z rzeszowskiego CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa rozprowadzała znaczne ilości zarówno narkotyków jak i substancji psychotropowych.

– Działali na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego. Narkotyki trafiały przede wszystkim do osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców – dodała Hamelusz.

W sumie zatrzymano 17 osób, policjanci zastrzegają jednak, że sprawa jest rozwojowa.

– Podczas zatrzymań i przeszukań współpracowaliśmy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej, wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków – dodała Hamelusz.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj