fot. policja.pl

Lubelskie: Udaremniony przemyt narkotyków o wartości ponad 10 mln zł

Przemyt ponad 50 kg substancji psychoaktywnej MDMA, o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł, udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na przejściu granicznym z Białorusią w Sławatyczach (Lubelskie).

„Ujawnione narkotyki należały do obywateli Rosji. Kobieta i mężczyzna próbowali z nimi wyjechać z Polski, podróżując samochodem, przez drogowe przejście graniczne w Sławatyczach” – poinformował rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dariusz Sienicki.

Funkcjonariusze dokładnie skontrolowali auto, którym podróżowali Rosjanie, pod kątem legalności jego pochodzenia. W kontroli pojazdu brał udział także pies służbowy Ceron, wyszkolony do wyszukiwania narkotyków. W skrytkach konstrukcyjnych auta znaleziono hermetycznie zamknięte foliowe worki różnej wielkości, w których znajdowały się bryły krystalicznej substancji.

„W sumie w pojeździe, ujawniono ponad 50 kg MDMA o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Z takiej ilości tej substancji można zrobić około miliona tabletek ekstazy, a wtedy wartość narkotyków wzrosłaby na czarnym rynku dwukrotnie” – dodał Dariusz Sienicki.

MDMA (metylenodioksymetamfetamina) to półsyntetyczna substancja psychoaktywna, podobna do metamfetaminy.

Śledztwo w sprawie przemytu prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Rosjanie zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie. Za zarzucane czyny grozi im kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl