fot. cbsp.policja.pl

Dolnośląskie: Policja przejęła 11 kg narkotyków

Ponad 11 kilogramów narkotyków, w tym płynną amfetaminę, kokainę, marihuanę i tabletki ecstasy, przejęli dolnośląscy policjanci. W sprawie zatrzymano 2 mężczyzn. Policja zabezpieczyła u nich 3,2 mln. złotych.

Jak poinformował dziś PAP rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski, zatrzymani to 44-letni mężczyźni – jeden z nich to mieszkaniec Strzelina na Dolnym Śląsku, drugi zaś mieszka w województwie wielkopolskim.

„Podczas czynności prowadzonych w kilku miejscach policjanci ujawnili 11 kilogramów środków odurzających. Zabezpieczone narkotyki to m. in. płynna amfetamina, kokaina, marihuana oraz tabletki ecstasy” – przekazał Krzysztof Zaporowski. Według policji czarnorynkowa wartości przechwyconych narkotyków to ponad 400 tys. zł.

Rzecznik poinformował, że policja na poczet przyszłych kar zabezpieczyła u zatrzymanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 3,2 mln zł. Mężczyźni podejrzani są o handel znaczną ilości narkotyków, za co grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policja podała, że zatrzymania przeprowadzono w ramach śledztwa z 2018 r. Wówczas zatrzymano mężczyznę, u którego policja znalazł 60 kilogramów narkotyków.

PAP/RIRM

drukuj