fot. twitter.com

CBŚP rozbiło gang handlarzy narkotykami; 8 zatrzymanych

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która rozprowadzała w województwie zachodniopomorskim marihuanę, amfetaminę i mefedron. Zatrzymano osiem osób podejrzanych m.in. o handel narkotykami – dowiedziała się dziś PAP w CBŚP.

Policjanci koszalińskiego CBŚP od kilku miesięcy rozpracowywali strukturę zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu narkotyków.

„W jednym czasie zatrzymanych zostało osiem osób, w tym dwóch liderów grupy 34-letni Tomasz S. i 36-letni Mariusz O.” – powiedział PAP nadkom. Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji.

Jak poinformował, w trakcie przeszukań policjanci znaleźli ponad 1,5 kg marihuany. Jej wartość w obrocie hurtowym to ponad 25 tys. zł.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ze Szczecina zabezpieczyli 1,5 tys. litrów nielegalnego alkoholu.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała co najmniej przez półtora roku.

„W tym czasie wprowadziła do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków: w większości marihuany, amfetaminy oraz mefedronu” – powiedział nadkom. Browarek.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu narkotyków i posiadania ich. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do tej pory w tej sprawie podejrzanych jest 16 osób, którym przedstawiono łącznie 26 zarzutów. Sześć osób zostało aresztowanych. Pozostałe są pod policyjnym dozorem.

„Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań” – podkreślił nadkom. Andrzej Browarek

PAP/RIRM

drukuj