fot. cbsp.policja.pl

Dolnośląskie: CBŚP rozbiło grupę zajmującą się produkcją i sprzedażą metamfetaminy

Zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i sprzedażą metamfetaminy, rozbili funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia. Grupa działała w okolicach Bogatyni na Dolnym Śląsku. W sprawie zatrzymano 15 osób i zabezpieczono około kilograma metamfetaminy.

Grupa zajmująca się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu metamfetaminy działała prawdopodobnie od 2015 r. – poinformowała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji komisarz Iwona Jurkiewicz.

Narkotyki wytwarzane w okolicach Bogatyni rozprowadzano na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego oraz w Niemczech.

„Z ustaleń śledztwa wynika, że przez pół roku podejrzani mogli sprzedać około 10 kilogramów metamfetaminy, narkotyku zwanego +piko+, o wartości około miliona złotych” – poinformowała komisarz Iwona Jurkiewicz.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w tej sprawie pierwsze cztery osoby w marcu 2006 r. Wówczas też zlikwidowano linię produkcyjną „piko”. W trackie kilkunastomiesięcznego śledztwa ustalono kolejnych 11 osób, które mogły działać w tej grupie. W akcji ich zatrzymania brało udział 60 funkcjonariuszy, którzy jednocześnie weszli do kilkunastu domów. Wśród zatrzymanych są dwie osoby podejrzane o kierowanie tą grupą.

Zatrzymanym postawiono w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Decyzją sądu, siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

PAP/RIRM

drukuj