fot. PAP/Grzegorz Michałowski

S. Kaleta: To nieprawda, że każde dziecko w Warszawie ma bezpłatny żłobek

To nieprawda, że każde dziecko w Warszawie ma bezpłatny żłobek – poinformował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do spotu prezydenta Warszawy i kandydata na prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego, dotyczącego bezpłatnych żłobków w stolicy.

„Ten spot to bezczelne kłamstwo. Rafał Trzaskowski twierdzi, że każde dziecko ma bezpłatną opiekę żłobkową w sytuacji, gdy to nieprawda” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta.

„Na 22 tysiące miejsc, miasto opłaca niecałe 14 tys.” – dodał.

Chodzi o spot Rafała Trzaskowskiego dotyczący realizacji programu bezpłatnych żłobków w stolicy.

„Od września 2019 roku opieka w miejskich żłobkach jest bezpłatna. Rodzice płacą tylko za wyżywienie. Sukcesywnie zwiększamy liczbę miejsc w placówkach do trzeciego roku życia” – mówi Rafał Trzaskowski w spocie.

Przypomina, że kiedy obejmował urząd prezydenta Warszawy w żłobkach było 8 tys. miejsc.

„Dzisiaj miasto gwarantuje warszawskim rodzinom prawie 13 500 bezpłatnych miejsc opieki żłobkowej. Nowe miejsca powstały zarówno w nowo zbudowanych żłobkach miejskich, a także w placówkach prywatnych, w których Warszawa wykupiła opiekę dla dzieci” – dodał, informując, że wkrótce tych miejsc będzie jeszcze więcej.

„Za chwilę rozstrzygamy konkurs na wykup kolejnych 1000 miejsc. Cały czas budujemy też nowe miejskie żłobki” – mówi w spocie prezydent stolicy, dodając, że w tym roku jest to pięć nowych inwestycji.

Rafał Trzaskowski przypomina także, że Warszawa jako jedno z niewielu miast w Polsce osiągnęła tzw. cel barceloński – zagwarantowane miejsca w żłobkach dla co najmniej 33 proc. populacji dzieci między drugim a trzecim rokiem życia, a więc wszystkim rodzicom, którzy zdecydują się oddać dziecko pod opiekę żłobkową.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl