fot. episkopat.pl

W Warszawie ruszyła VI edycja Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej

Dwudniowe wydarzenie odbywa się pod hasłem „Od teorii do praktyki”. Biorą w nim udział eksperci, a także przedstawiciele władz, ludzie Kościoła oraz przedsiębiorcy.

W pierwszym dniu Festiwalu odbędą się dwie debaty. Pierwsza będzie na temat sytuacji w Unii Europejskiej, a druga odnośnie do kwestii gospodarczych. Głos zabiorą m.in. ks. prof. Piotr Mazurkiewicz oraz prof. Ryszard Legutko.

Do udziału w Festiwalu zachęca ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wszyscy, którzy są zainteresowani rozwojem Katolickiej Nauki Społecznej i w ogóle szczególnymi tematami, które będą dyskutowane, czyli stanem Unii Europejskiej i stanem gospodarki, będą mieli okazję do zapoznania się z prezentacjami i będą też mieli okazję skonfrontować swoje własne wyobrażenia z tym, co jest przedstawiane – mówił ks. abp Stanisław Gądecki.

Rozwiązania wypracowane w ramach debat zostaną przedstawione Radzie ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski oraz władzom parlamentarnym i samorządowym.

We wtorek wieczorem odbędzie się też gala wręczenia nagród, przyznanych przez katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundację „Civitas Christiana” oraz Fundację Obserwatorium Społeczne. Wyróżnienie za najlepszą publikację z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej otrzyma dr Klaudia Rosińska, wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Festiwal potrwa do środy. Transmisję z wydarzenia można znaleźć w internecie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl