fot. https://www.redemptor.pl/

[TYLKO U NAS] O. dr W. Hetnar CSsR o nowym Przełożonym Generalnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela: O. Rogerio Gomes CSsR  pochodzi z Brazylii i ma duże doświadczenie

Nowy Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, który już dzisiaj objął swoje urzędowanie, nazywa się o. Rogerio Gomes CSsR i pochodzi z Brazylii. Ma duże doświadczenie z naszego zgromadzenia – mówił o. dr Witold Hetnar CSsR, radny Zarządu Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, delegat prowincji na 26. Kapitułę Zarządu Generalnego Zgromadzenia, posługujący w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

We wtorek został wybrany nowy Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Tego dnia również przypadają urodziny świętego Alfonsa Liguoriego, założyciela Zgromadzenia. [czytaj więcej]

– Jest to 18 Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w naszej historii. Przełożony, który już dzisiaj objął swoje urzędowanie, nazywa się o. Rogerio Gomes CSsR i pochodzi z Brazylii. Ma duże doświadczenie z naszego Zgromadzenia z perspektywy Zarządu Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – powiedział o. dr Witold Hetnar CSsR.

Jest to już 26. Kapituła Generalna, która zwoływana jest co sześć lat, aby badać misję Zgromadzenia.

– Głównym obowiązkiem jest troska o wypełnienie misji powierzonej Zgromadzeniu przez Kościół, jak również dbanie o rozwój życia apostolskiego Zgromadzenia zgodnie z konstytucjami, statutami, dekretami oraz wytycznymi Kapituły Generalnej – wskazał delegat prowincji na 26. Kapitułę Zarządu Generalnego Zgromadzenia.

Kapituła ma potrwać około miesiąca, czyli do 6 października 2022 roku. Odbywa się ona w Rzymie.

–  Kapituła Generalna, która teraz trwa, ma dać zarządowi generalnemu wytyczne, na co zwrócić uwagę, ale też dać światło, jakie znaki czasu wskazujemy, na co zwrócić uwagę, jak aktualnie być najlepszym redemptorystą, czego od nas Pan Bóg i Kościół oczekuje. Kapituła ma się zakończyć 6 października w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie Mszą świętą, a 1 października mamy audiencję u Ojca Świętego – dodał redemptorysta.

Całą rozmowę z o. dr. Witoldem Hetnarem CSsR w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl