cssr.news

O. Rogerio Gomes CSsR został nowym Przełożonym Generalnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

W dniu urodzin św. Alfonsa Liguori wybrany został nowy Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela na najbliższe sześć lat – o. Rogerio Gomes z Brazylii z Prowincji Sao Paulo.

O. Rogerio Gomes CSsR urodził się 7 października 1974 r. w miejscowości Alterosa (stan Minas Gerais, Brazylia). Pierwszą profesję złożył w styczniu 2002 roku, a profesję wieczystą w czerwcu 2005 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 2006 roku.

Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Janusz Sok CSsR, wskazał na duży dorobek duszpasterski i naukowy nowo wybranego Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

– Pracował w swoim życiu zarówno jako formator, jak i w dziedzinie pastoralnej na parafii. Potem został profesorem w Brazylii i Rzymie. Jego pasją naukową jest połączenie dziedzin teologii moralnej, duchowości, antropologii. Ostatnie sześć lat był Radnym Generalnym, więc jest już zaznajomiony – z perspektywy Zarządu Generalnego – w sposobie działania Zgromadzenia, więc wiążemy z nim wiele nadziei – mówił o. Janusz Sok CSsR.

Poniżej przedstawiamy dotychczasowe funkcje, które o. Rogerio Gomes CSsR pełnił w Zgromadzeniu.

Formator (aspirantura, postulat, teologia): 2006 – 2007

Profesor w Instytucie de Estudos Superiores w Sao Paulo w latach 2009 – 2011 oraz w Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie w latach 2013 – 2022.

Przełożony Prowincji Sao Paulo: 2014 – 2016.

Członek Zarządu Generalnego CSsR: 2016 – 2022.

Przewodniczący Unii Redemptorystów Brazylii: 2014 – 2016.

Członek Sekretariatu Generalnego ds. Formacji, Komisji ds. Braci Redemptorystów oraz Komisji Mieszanej ds. Akademii Alfonsjańskiej: 2016 – 2022.

Przedstawiamy także funkcje o. Rogerio Gomesa CSsR pełnione poza Zgromadzeniem

Profesor w Instytucie de Estudos Superiores w Sao Paulo, Szkoły Dominikańskiej, Fakultetu św. Benedykta: 2009 – 2011

Członek Komisji ds. Instytutów, Akademii i Uniwersytetów Papieskich: od 2021 roku

Członek grupy Osoba Ludzka, Antropologia, Etyka i Seksualność na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Sao Paulo: od 2021 roku

O. Rogerio Gomes CSsR posługiwał w parafii p.w. Dzieciątka Jezus w Diadema (Sao Paulo, Brazylia), w okręgu duszpasterskim „Oratorium Ogród” w Maua (Sao Paulo, Brazylia), a od 2007 roku pełnił funkcję rekolekcjonisty.

radiomaryja.pl/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl