fot. redemptor.pl

Zakończyła się Kapituła Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

W ośrodku rekolekcyjnym w Rowach w woj. pomorskim zakończyła się 17. Kapituła Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Na kapitułę przybyli ojcowie redemptoryści posługujący zarówno w Polsce, jak też w wielu miejscach całego świata, m.in. w Ameryce Północnej i Południowej czy w Azji.

Przełożonym Prowincji Warszawskiej Redemptorystów po raz kolejny został o. dr Janusz Sok. Redemptorysta będzie pełnił posługę przez najbliższe cztery lata.

Jesteśmy na początku kadencji, gdzie potrzeba nam odwagi stawania w prawdzie. To jest wyzwanie każdego człowieka osobiście, ale też wspólnoty redemptorystów, odwagi rozeznania jacy jesteśmy, jacy nie powinniśmy być, na co nie możemy się zgodzić, jacy chcemy być, jakich chce nas Bóg – mówił o. dr Janusz Sok.

Członkowie kapituły podczas spotkania w Rowach wybrali też radnych, którzy razem z prowincjałem tworzą zarząd prowincji. W skład tego gremium weszli o. Dariusz Paszyński, o. Łukasz Drożak, o. Mariusz Mazurkiewicz, a także o. Witold Hetnar, posługujący na co dzień w Radiu Maryja.

Zarząd prowincji to organ, który ma zadanie doradzać ojcu prowincjałowi – powiedział o. dr Witold Hetnar.

Jest to towarzyszenie, pomaganie, wspieranie w różnych decyzjach, w różnych spotkaniach, doradzanie w miarę potrzeb. Jest to inna posługa w innym miejscu, innej formie, ale też posługa w głoszeniu Słowa Bożego. Tak też widzę swoją posługę – nie jako urzędnika, ale jako misjonarza, który w tym momencie życia jest posyłany do takiej formy głoszenia Słowa Bożego – zaznaczył o. dr Witold Hetnar.

Uczestnicy kapituły wysłuchali i dokonali oceny sprawozdań z dotychczasowej działalności, pracy duszpasterskiej, misji zagranicznych, mediów czy formacji naukowej.

RIRM

***

Obradowała Kapituła Redemptorystów
Komunikat medialny

Od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r. w ośrodku rekolekcyjnym redemptorystów w Rowach obradowała XVII Kapituła Prowincjalna Prowincji Warszawskiej Redemptorystów zgromadzona na sesji sprawozdawczo-wyborczej. Wzięło w niej udział 45 współbraci, którzy reprezentowali redemptorystów pracujących zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej i Środkowej, za wschodnią granicą Polski oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

W pierwszym dniu Kapituły trzecią kadencję na swym urzędzie oficjalnie rozpoczął przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. dr Janusz Sok, który został wybrany na kolejne cztery lata w powszechnym głosowaniu członków Prowincji. Kapituła zaś dokonała wyboru nowych radnych prowincjalnych, którzy razem z prowincjałem tworzą zarząd Prowincji. Zostali nimi: o. Dariusz Paszyński, o. Witold Hetnar, o. Łukasz Drożak i o. Mariusz Mazurkiewicz.

Uczestnicy Kapituły dokonali oceny sprawozdań z działalności dotychczasowego zarządu oraz poszczególnych sekretariatów i instytucji Prowincji, zwłaszcza na polu działalności misyjno-rekolekcyjnej, pracy duszpasterskiej, misji zagranicznych, posługi medialnej i formacji.

W obradach Kapituły udział wzięli o. Pedro López Calvo, radny generalny z Rzymu oraz o. Johannes Römelt, koordynator Konferencji Redemptorystów Europy. Oprócz spraw dotyczących Prowincji Kapituła przedyskutowała i wyraziła aprobatę dla Planu Apostolskiego Konferencji Redemptorystów Europy.

Uczestnicy Kapituły podjęli również refleksję nad wskazaniami dla odnowy życia apostolskiego redemptorystów w kontekście restrukturyzacji dokonującej się w Zgromadzeniu, które pragnie wiernie i twórczo wypełniać swoją misję w Kościele.

o. Sylwester Cabała CSsR
Komisja ds. kontaktów z mediami

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl