fot. pixabay.com

Meksyk: dalszy duży wzrost zachorowań i zgonów na koronawirusa

Ministerstwo zdrowia Meksyku poinformowało w poniedziałek o 4 577 nowych potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 i 759 kolejnych zgonach.

Łączna liczba zachorowań wzrosła do 185 122 a zgonów do 22 584.

Rząd przyznaje, że liczby te najprawdopodobniej nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji w dziedzinie pandemii. W kraju przeprowadza się zbyt małą liczbę testów a ponadto wiele przypadków zachorowań i zgonów wymyka się oficjalnym statystykom.

Meksyk jest drugim po Brazylii krajem w Ameryce Łacińskiej i siódmym na świecie pod względem śmiertelności i liczby zakażeń.

Władze ostrzegły społeczeństwo, że pandemia potrwa długo. W 16 stanach i okręgu stołecznym, ogłoszono czerwony alarm antywirusowy, czyli najwyższy stopień zagrożenia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl