fot. pixabay.com

W archidiecezji katowickiej Msze św. za górników i ich rodziny

Księża biskupi z archidiecezji katowickiej będą sprawować dziś Msze św. za górników i ich rodziny. Ma to związek z obecną sytuacją epidemiczną w przemyśle górniczym.

Z powodu występowania w kopalniach ognisk koronawirusa, rząd wstrzymał pracę 12 kopalń na najbliższe trzy tygodnie. Dzisiejsze Eucharystie z udziałem księży biskupów będą sprawowane w parafiach znajdujących się w pobliżu tych zakładów.

Metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Eucharystii o godz. 12.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Msze św. odbędą się też w Rydułtowach, Bieruniu Nowym i Knurowie-Szczygłowicac.

Rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal wskazuje, że modlitwa w intencji zażegnania zagrożenia epidemicznego w śląskich kopalniach stanowi wyraz solidarności i duchowej łączności ze wszystkimi górnikami i ich rodzinami.

– Dla chrześcijan, szczególnie w sytuacjach trudnych, wymagających, wyjątkową formą solidarności z najbardziej potrzebującymi jest wsparcie modlitewne, polecanie ich Bożej Opatrzności, opiece świętych patronów. W tym duchu ks. abp Skworc wraz z biskupami pomocniczymi zapraszają wiernych do modlitwy za górników i ich rodziny – mówi ks. Tomasz Wojtal.

Już wcześniej – 8 maja – metropolita katowicki skierował do górników specjalne słowa w związku z sytuacją epidemiczną w śląskich kopalniach. Prosił wszystkich diecezjan o żarliwą modlitwę w intencji powrotu do zdrowia tych, którzy aktualnie doświadczają niemocy, a górników zapewnił o wstawienniczej modlitwie.

 

RIRM

drukuj