fot. PAP/Waldemar Deska

Ks. bp A. Długosz: Bohaterem biblijnym jest każdy z nas

Ksiądz Biskup Antoni Długosz odniósł się do medialnych ataków po tym, jak porównał premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego do Ewangelistów. Bohaterem biblijnym jest każdy z nas – mówi biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

W swoich rozważaniach na Jasnej Górze ks. bp. Antoni Długosz porównał obecnego premiera i ministra zdrowia do Ewangelistów, którzy troszcząc się o nasze życie i zdrowie są przedłużeniem czynów Chrystusa. Po tych słowach swój atak przypuściły lewicowo-liberalne media i organizacje.

– Pragnąłem jako katecheta, nie polityk, przypomnieć istotną prawdę, iż wszystkie wydarzenia Starego i Nowego Testamentu objawiają się w życiu każdego z nas. Dziś my przejmujemy postawy oraz zachowania bohaterów biblijnych i na kanwie naszego życia Pan Bóg pisze historię zbawienia – wskazał biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Dlatego, kiedy zaatakowano ministra Łukasza Szumowskiego, ksiądz biskup chciał przypomnieć, że prof. Szumowski także pisze Ewangelię Chrystusa swoimi słowami i czynami – jak każdy z nas.

– I my także jesteśmy bohaterami biblijnymi w zależności od tego jak odbieramy Słowo Boże i realizujemy je w życiu, możemy być pozytywnymi bohaterami, jak było w przypadku wielu bohaterów biblijnych, a także negatywnie odbierać doświadczenia związane z misją, jaką daje nam Jezus Chrystus – podkreślił ks. bp Antoni Długosz.

 

TV Trwam News

drukuj