fot. twitter.com/PremierRP

M. Morawiecki: Będziemy stanowczo przeciwdziałać aktom agresji

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o zaprzestanie łamania prawa. „Akty agresji, barbarzyństwa, wandalizmu są absolutnie niedopuszczalne. Będziemy im stanowczo przeciwdziałać” – zaznaczył.

Szef rządu odniósł się na konferencji prasowej do protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który opowiedział się za prawną ochroną życia chorych nienarodzonych dzieci.

Sędziowie stwierdzili w ubiegłym tygodniu, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z Ustawą Zasadniczą. To kończy możliwość zabijania chorych nienarodzonych dzieci.

Manifestanci, którzy nie zgadzają się z decyzją TK, wychodzą na ulice miast. W niedzielę zakłócali przebieg Mszy św. Doszło też do dewastacji świątyń.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by powstrzymać się od takich działań.

– To, co odbywa się w przestrzeni publicznej, te akty agresji, napadów, wandalizmu, akty barbarzyństwa są absolutnie niedopuszczalne. Nie zgadzam się, nie ma żadnego przyzwolenia na ataki na nasze świętości, ludzi, kościoły i prawo do realizowania wartości przez innych. Wykluczamy wszelką agresję w życiu publicznym. Bardzo mocno apeluję z  tego miejsca, by powstrzymać się od jakichkolwiek aktów agresji, bo one mogą prowadzić do eskalacji, która może doprowadzić do czegoś bardzo złego w naszym społeczeństwie – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przypomniał też, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie odnosi się do dwóch pozostałych przesłanek dopuszczających tzw. aborcję. Prawo dopuszcza w Polsce zabijanie dzieci nienarodzonych, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety oraz gdy dziecko zostało poczęte w wyniku czynu zabronionego.

Premier zapowiedział też pomoc kobietom oraz dzieciom, by mogły się normalnie rozwijać w łonach matek.

Mateusz Morawiecki będzie zalecać rozszerzenie badań prenatalnych dla wszystkich kobiet. Dziś można dokonywać operacji także w łonach matek – zauważył.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl