PAP/Albert Zawada

Szef rządu: Zażądałem od Ministerstwa Finansów wprowadzenia szybko korekt Polskiego Ładu

Nie przymykamy oczu na potknięcia w Polskim Ładzie; zażądałem od MF szybkiego wprowadzenia różnych korekt – powiedział w piątek na konferencji premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak mówił premier na konferencji prasowej, nakazał Ministerstwu Finansów prace „w trybie natychmiastowym i od początku roku te prace się toczą”. Wskazał, że już wyrównano np. wynagrodzenia dla mundurówek czy nauczycieli i „to są zmiany, które wprowadzamy”.

„Zażądałem od MF różnych korekt, które będą z korzyścią dla podatnika” – oświadczył szef rządu.

Podkreślał, że fundamentalną zmianą wprowadzaną przez Polski Ład jest kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł.

Oznajmił także, że funkcjonująca w ramach Polskiego Ładu ulga dla klasy średniej zostanie rozszerzona.

„Rozciągamy ulgę dla klasy średniej na wszystkich emerytów i rencistów. Emeryci uzyskujący świadczenia do 12,8 tys. zł nic nie stracą. Podobnie będzie ze zleceniobiorcami, ale także na przykład z nauczycielami akademickimi, którzy mają wysokie koszty uzyskania przychodu – do pensji 12,8 tys. zł nie będzie straty. Każdy, kto tyle zarabia, zyska lub nie straci” – powiedział premier.

 

Zapowiedział także zmianę w zasadach rozliczania ulgi dla rodziców samotnie wychowujących dzieci.

„Rodzice tacy dostaną pełen zwrot ulgi, czyli 1,5 tys. zł, bez względu na to, ile podatku zapłacili” – poinformował Mateusz Morawiecki.

Dodał także, że będą nowe rozwiązania dla organizacji pożytku publicznego, które uzyskują wpływy z 1 proc. podatku, przekazywanego przez podatników przy rozliczeniu rocznym.

„Zasada będzie prosta – jeśli ich wpływy z 1 proc. będą niższe niż w roku 2021, to Skarb Państwa ten ubytek uzupełni” – powiedział premier RP.

PAP/radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl