fot. flickr.com

Kielczanka straciła 1 100 euro przez fałszywą ofertę wakacyjną

Świętokrzyscy policjanci apelują o ostrożność przy korzystaniu z ofert internetowych. Ofiarą oszustów padła 30-letnia kielczanka. Kobieta straciła 1 100 euro, próbując wynająć przez internet apartament w Portugalii.

Na początku tego roku 30-letnia mieszkanka Kielc znalazła ofertę na wynajem apartamentu w Portugalii. Kobieta nawiązała bezpośredni kontakt z rzekomym właścicielem mieszkania. [czytaj więcej] 

„Ustaliła warunki wynajmu i wykonała przelew na kwotę 1 100 euro, na wskazane konto. Niestety po przekazaniu płatności pokrzywdzona straciła kontakt z rzekomym oferentem. Po pewnym czasie poprosiła swojego znajomego przebywającego w Portugalii o pomoc w sprawie. Wówczas wyszło na jaw, że wskazany w ofercie adres apartamentu w ogóle nie istnieje” – powiedział podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kieleccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z ofert internetowych.

„W takich przypadkach warto korzystać z potwierdzonych, autentycznych portali, oferujących pośrednictwo przy wynajmie mieszkań czy apartamentów. Koniecznie powinniśmy także sprawdzić m.in. opinie, by w ten sposób wyeliminować ryzyko oszustwa” – zaznaczył podkom. Karol Macek.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl