fot. pixabay.com

Pandemia gwałtownie przyspiesza

Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspiesza. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń.

Liczba zakażeń koronawirusem wzrasta z dnia na dzień.

– Dzisiejszy wynik, czyli ilość osób, które zakaziły się koronawirusem, to jest 36 665 osób. To jest dość duży skok, bo aż o 128 procent – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Chodzi o procentowy wzrost zakażeń w porównaniu z ubiegłym piątkiem. Na razie wysoki przyrost chorych nie przekłada się na liczbę zajętych łóżek szpital. W tej kwestii wciąż utrzymuje się tendencja spadkowa.

– Mamy zajętych ponad 13,5 tys. łóżek przez pacjentów z COVID-19, ale myślę, że w ciągu najbliższych dni będzie odwrócenie trendu, że pacjenci będą się zgłaszać do naszych szpitali – mówił wiceszef resortu zdrowia.

Za ok. 30 proc. zakażeń w Polsce odpowiada już Omikron, nowa mutacja wirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach może on wyprzeć wariant Delta. Dziennie wykonywanych jest coraz więcej testów. Resort zdrowia spodziewa się w przyszłym tygodniu nawet 60 tys. zakażeń dziennie. W kolejnym tygodniu liczby te mogą być jeszcze wyższe. Rośnie współczynnik R, który wskazuje, ile osób zaraża jedna osoba chora na koronawirusa. Z 0,8 wzrósł on do 1,25.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl