fot. facebook.com/aleksander.kozicki.54

Politolog dr A. Kozicki w odpowiedzi na retorykę D. Tuska: Za PO-PSL państwo polskie się cofało

Działania polityczne polegające na negacji to zbyt mało, by sięgnąć po władzę. Potrzebny jest program pozytywny. W ten sposób politolog dr Aleksander Kozicki odniósł się do objazdu Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, po Polsce. Przypomniał też, jak wyglądała sytuacja państwa za rządów obecnej opozycji.

Od kilku dni przewodniczący Platformy Obywatelskiej odwiedza różne województwa. W piątek złoży on wizytę na Podlasiu. Donald Tusk podczas spotkań (m.in. z przedsiębiorcami) nie przedstawia konkretnych rozwiązań programowych, a jedynie obwinia rząd m.in. za inflację i podwyżki opłat.

Dr Aleksander Kozicki w tym kontekście postawił pytanie o wiarygodność przewodniczącego PO, który dziś próbuje kreować się na polityka „bliskiego zwykłym obywatelom”. Ekspert przypomina jednak, jak żyło się Polakom za rządów koalicji PO-PSL.

– Jeśli chodzi o koalicję PO-PSL, to pamiętamy o tym, że w dużej mierze państwo polskie się cofało. Można powiedzieć tutaj o bardzo spektakularnych rzeczach, m.in. o wyrażeniu zgody na decyzję Unii Europejskiej o likwidacji polskich stoczni. W wymiarze ogólnym państwo było w defensywie. Nie odpowiadało aktywnie na potrzeby obywateli. To jest oczywiście eufemizm. Ludzie zostali pozostawieni ze swoimi problemami sami. Były jeszcze oczywiście deklaracje alarmistyczne ministra Jana Vincenta Rostowskiego, który z punktu widzenia zatroskania, że pieniędzy nie ma i nie będzie, tłumaczył, że jesteśmy skazani na taki los – mówił politolog

Warto też przypomnieć, że obecnie kraje europejskie borykają się z podwyżkami cen energii czy gazu m.in. przez politykę klimatyczną UE oraz działania rosyjskiego Gazpromu.

To właśnie lewicowe ugrupowania w Parlamencie Europejskim, do których należy też PO, od lat opowiadają się za rozwiązaniami, które są szkodliwe i niszczą gospodarki poszczególnych krajów.

PO nie opowiada się też wprost za zablokowaniem i reformą systemu handlu ETS, który drastycznie podbija ceny energii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl