fot. TV Trwam

Dr A. Kozicki o ataku E. G. Ponsa na Polskę: Sugerowanie, iż zmieni on rząd polski na właściwy dla społeczeństwa polskiego, to nic innego jak impertynencje i pogróżki godne działacza frontu ludowego

Sugerowanie, iż zmieni on rząd polski na właściwy dla społeczeństwa polskiego, to nic innego jak impertynencje i pogróżki godne działacza frontu ludowego. (…) Jeżeli będą one realizowane w stosunku do narodu polskiego, reakcja może być tylko ostra. Wymaga tego sytuacja. Mamy do czynienia z atakiem, który cechuje impertynencja, chamstwo, arogancja i język obcy systemowi demokratycznemu – powiedział dr Aleksander Kozicki, politolog, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Esteban Gonzalez Pons w jednym z wywiadów przyznał, że celem misji obserwacyjnej PE w Polsce będzie próba zmiany rządu w naszym kraju. Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski – powiedział hiszpański eurodeputowany. [czytaj więcej]

Dr Aleksander Kozicki, politolog, podkreślił, że wypowiedź Estebana Gonzaleza Ponsa to nic innego jak swoista „pomoc internacjonalistyczna”.

– Sugerowanie, iż zmieni on rząd polski na właściwy dla społeczeństwa polskiego, to nic innego jak impertynencje i pogróżki godne działacza frontu ludowego. Z dziejów Hiszpanii znamy tego typu postawy polityczne i poglądy. Skończyły się one dla Hiszpanii katastrofą. Jeżeli będą one realizowane w stosunku do narodu polskiego, reakcja może być tylko ostra. Wymaga tego sytuacja. Mamy do czynienia z atakiem, który cechuje impertynencja, chamstwo, arogancja i język obcy systemowi demokratycznemu – mówił dr Aleksander Kozicki.

– Polityk hiszpański jest przekonany, że wie, co jest dobre dla narodu polskiego. W swojej wiedzy jest odosobniony. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością panującą nad Wisłą. W systemie demokratycznym nikt nie zabroni politykowi być śmiesznym. To jest chyba jedyna właściwa puenta, bo jeżeli tego typu wypowiedzi potraktujemy jako poważne, to należałoby skierować bardzo poważną odpowiedź. Tego typu impertynencje są swoistym kuriozum w świecie polityki – dodał.

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości ocenili słowa hiszpańskiego europosła jako skandaliczne. Podkreślili, że powinien być wykluczony z misji PE. Podobną ocenę wyraził wiceszef MSZ, Paweł Jabłoński.

W obronie hiszpańskiego europosła stanął natomiast Andrzej Halicki. Wg szefa grupy PO-PSL w PE w słowach Estebana Gonzaleza Ponsa nie ma nic nieodpowiedniego.

Esteban Gonzalez Pons to wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Ma pokierować misją PE, w ramach której europosłowie chcą zbadać nielegalną inwigilację opozycji przy użyciu Pegasusa.

Misja obserwacyjna jest planowana w Polsce na początku lutego.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl