fot. facebook.com/aleksander.kozicki.54

Dr A. Kozicki: Kandydatura M. Kidawy-Błońskiej na premiera z Koalicji Obywatelskiej ma ocieplić wizerunek opozycji, która nie ma programu wyborczego

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej kojarzy się części wyborców z brutalną rywalizacją w obszarze życia politycznego. Kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera z Koalicji Obywatelskiej ma ocieplić wizerunek opozycji, która nie ma programu wyborczego – wskazał politolog dr Aleksander Kozicki.

Kandydatura wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera z Koalicji Obywatelskiej ma ocieplić wizerunek opozycji, która nie ma programu wyborczego – stwierdził dr Aleksander Kozicki.

Politolog odniósł się do gwałtownych decyzji podejmowanych przez liderów kolacji przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Chodzi o wybór kandydata na premiera, a także zamianę „jedynek” w Warszawie i Wrocławiu. Liderem listy w stolicy została właśnie wicemarszałek Kidawa-Błońska, która zastąpiła szefa PO Grzegorza Schetynę.

W ocenie dr. Aleksandra Kozickiego, przewodniczący Platformy Obywatelskiej kojarzy się części wyborców z brutalną rywalizacją w obszarze życia politycznego.

– Informacja o tym, iż Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na funkcję Prezesa Rady Ministrów z ramienia Koalicji Obywatelskiej świadczy o tym, iż zaczyna się intensyfikować wyścig o pozyskanie elektoratu. Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna jest człowiekiem, który rywalizuje politycznie na polskiej scenie już od lat. Polskie życie polityczne jest życiem dość brutalnym. W sferze medialnej mamy często do czynienia ze zwarciem. Taka postawa odstręcza ludzi o umiarkowanych postawach życiowych. Trzeba pamiętać o tym, iż opozycja w Polsce nie ma w zasadzie programu politycznego. Jest to, krótko mówiąc, program negacji, ale to za mało, by stworzyć jakąś wartość dodaną. Na pewno Małgorzata Kidawa-Błońska doprowadzi do ocieplenia wizerunku politycznego polskiej opozycji – wskazał dr Aleksander Kozicki.

Minął już czas, jaki komitety wyborcze miały na zgłoszenie kandydatów na posłów i senatorów w celu ich zarejestrowania. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj