fot. gov.pl

Regionalne stoły edukacyjne w Kielcach, Lublinie, Olsztynie i Poznaniu z udziałem ministra i wiceministrów edukacji narodowej

W Kielcach, Lublinie, Olsztynie i Poznaniu odbędą się dziś regionalne stoły edukacyjne z udziałem między innymi ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, a także wiceministrów Marzeny Machałek oraz Macieja Kopcia.

Spotkania są kolejnymi z cyklu debat o oświacie. Zostały zainaugurowane w kwietniu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Celem obrad jest wypracowanie założeń do zmian w systemie edukacji w ramach kolejnego etapu reformy. Chodzi także o dyskusję nad przyszłością polskiej oświaty.

Chcemy zapytać o propozycje zmian rodziców, nauczycieli i uczniów z różnych części Polski – wskazał minister Dariusz Piontkowski, który weźmie udział w debacie w Kielcach.  

– Te stoły wojewódzkie to odzwierciedlenie stołu ogólnopolskiego, który miał już kilka edycji. Chcemy, żeby dyskusja odbywała się także w regionach, a nie tylko w Warszawie. Mam wrażenie, że tu często widzi się perspektywę Warszawy, a nie bierze się pod uwagę, że są inne szkoły. Chcielibyśmy, aby w podobnej tematyce dotyczącej jakości szkół rozmawiano także w miastach wojewódzkich – podkreślił.

Jutro natomiast kolejne obrady przy regionalnych stołach edukacyjnych odbędą się między innymi w Bydgoszczy i Bełchatowie, a w piątek w Tarnowie i Rzeszowie.

RIRM

drukuj