fot. PAP/Darek Delmanowicz

Trwa Forum Ekonomiczne w Krynicy

W Krynicy trwa drugi dzień 29. Forum Ekonomicznego. Od wtorku politycy, przedsiębiorcy i ekonomiści dyskutują o sprawach polskiej i europejskiej gospodarki. Wieczorem wręczone zostaną nagrody przyznawane podczas każdej edycji wydarzenia.

29. Forum Ekonomiczne w Krynicy to jedno z największych i najważniejszych spotkań gospodarczo- politycznych w naszej części regionu. W wydarzeniu bierze udział ponad 4 tysiące osób. To Europa, jej obecna kondycja, ale i przyszłość, jest tematem wiodącym w trakcie tegorocznego Forum.

Od blisko 30 lat podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy nagradzane są osoby oraz instytucje, które nadają ton życiu publicznemu, społecznemu i gospodarczemu w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród statuetek najbardziej prestiżowa to „Człowiek Roku Forum Ekonomicznego”. W czasie forum dominuje tematyka ekonomiczna, polityczna i społeczna. Nie brakuje też dyskusji poświęconych innowacjom, cyberbezpieczeństwu, mediom czy ochronie zdrowia.

Ważna zapowiedź padła we wtorek z ust szefa resortu inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. Według słów ministra, do końca 2030 r. polskie PKB może się prawie podwoić. Zagrożenia dla polskiej gospodarki płyną z zewnątrz.  Jerzy Kwieciński wskazał na brexit, czy zagrożenia związane z wojną handlową, które uderzyły w gospodarkę Niemiec. Jak zaznaczył, Polska się temu opiera, bowiem nie jest tak uzależniona od niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego jak na przykład gospodarki Czech i Słowacji. Polityk wskazał, że dobra sytuacja naszego państwa wynika z rozsądnej polityki fiskalnej i gospodarczej rządu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj