fot. flickr.com

Iran chce wznowić produkcję uranu do bomby atomowej

Iran chce wznowić produkcję uranu do bomby atomowej. To kolejne ograniczenie co do zobowiązań w umowie nuklearnej.

Umowę nuklearną z Iranem zawarły USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy. Głównym założeniem było powstrzymanie Iranu od budowy bomby atomowej. W zamian za to, reszta państw miała stopniowo znosić sankcje.

Jednak rok temu Donald Trump wycofał Stany Zjednoczone z postanowień i przez to uniemożliwił Iranowi eksportu ropy naftowej. Pozostałe państwa nadal starają się utrzymać to porozumienie.

Tymczasem Iran dyktuje swoje własne warunki i wprowadza nowe ograniczenia. Minister Spraw Zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif zapowiedział, że wznowią produkcję uranu konieczną do budowy bomby atomowej. Aby temu zapobiec reszta państw ma dwa dni na negocjacje. Jeśli w rozmowach nie dojdzie do porozumienia Iran zrealizuje swoje postanowienia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl