fot. PAP/EPA

Iran przejął zagraniczny tankowiec

Iran przejął zagraniczny tankowiec w Zatoce Perskiej, który przemycał paliwo. Zatrzymano siedmiu członków załogi, a ładunek dostarczono władzom.

Statek został zatrzymany w pobliżu wyspy Fars w Zatoce Perskiej. Irańscy Strażnicy Rewolucji podczas operacji aresztowali siedmiu marynarzy różnych narodowości. Najprawdopodobniej ropa naftowa miała trafić do kilku państw arabskich. Na pokładzie znaleziono 700 000 litrów paliwa. W porozumieniu z sądem, cały towar oddano w ręce irańskich władz. Media nie podają więcej szczegółów na temat okoliczności, w jakich miało miejsce przejęcie statku ani pod czyją banderą płyną tankowiec. Iran ma najtańsze ceny paliwa, a spowodowane jest to kryzysem ekonomicznym kraju, dlatego przemyt ropy drogą lądową i morską staję coraz większym problem dla władz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl