fot. PAP/Łukasz Gągulski

M. Morawiecki: Rząd chce przeznaczać coraz więcej środków na programy społeczne

Rząd chce przeznaczać coraz więcej środków na programy społeczne – stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Bojszowy. Szef polskiego rządu wziął udział na Śląsku w Pikniku Rodzinnym „Dobry Czas dla Polski”.

Najważniejsi politycy PiS-u w weekendy rozmawiają z Polakami w ramach pre-kampanii. W ten sposób chcą się wsłuchać w głos obywateli.

– Chcę porozmawiać z wami o tym, co jest jeszcze potrzebne w kolejnych latach, żeby Polska rozwijała się w najszybszym możliwym tempie, żeby polityka była dla ludzi, a ludzie to czuli; że jesteśmy i chcemy być razem z wami, nawet jak się potykamy i popełniamy błędy. Chcemy się przyznawać do nich i żeby te drobne błędy nie przysłaniały tych wielkich naszych osiągnięć, które się udały – „500 plus”, wyprawka, fundusze dróg samorządowych, „Emerytura plus”. Chcemy te programy kontynuować. Chcemy przeznaczać coraz więcej środków na te cele i w tym kierunku idziemy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Politycy partii rządzącej pracują nad programem na kolejne cztery lata. Efekty tych prac mamy poznać na przełomie sierpnia i września.

Wkrótce też Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić listy wyborcze. Na razie zaprezentowano jedynki. Pozostałych kandydatów PiS-u mamy poznać, gdy znana będzie ostatecznie data jesiennych wyborów parlamentarnych.

Do urn wyborczych najprawdopodobniej pójdziemy 13 października. Z taką propozycją wyszedł prezydent Andrzej Duda. Państwowa Komisja Wyborcza ma dziś zaopiniować projekt postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów.

 

RIRM

drukuj