fot. PAP/Leszek Szymański

Odbyło się ostatnie posiedzenie rządu mijającej kadencji

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił dziś, że jego gabinet przekazuje następcom państwo w dobrym stanie, z nadzieją, że kolejny rząd będzie pracował równie ciężko dla dobra Polski.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim ministrom oraz podległym im pracownikom za współprace. Wyraził też wdzięczność premier Beacie Szydło za kierowanie rządem.

– Te ostatnie cztery lata można powiedzieć, były takimi latami walki: o prawdę historyczną, walki o lepszą gospodarkę, bardziej sprawiedliwą, walki o sprawiedliwy system podatkowy; walki z rabunkiem VAT, walki ze smogiem – powiedział szef polskiego rządu.

Premier przypomniał, że Zjednoczonej Prawicy udało się w minionej kadencji poprowadzić Polskę w kierunku sprawiedliwości i godnościowego rozwoju. Wśród sukcesów rządu wymienił m.in. obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie programu „500 plus” oraz utworzenie funduszu dróg samorządowych.

– Przekazujemy państwo w dobrym stanie, ale z jednoczesnym pragnieniem żeby kolejny rząd pracował również ciężko, jeszcze sprawniej, jeszcze bardziej efektywnie dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej i jej obywateli – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji, które zaplanowano na 12 listopada, premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję w imieniu swojego rządu. Zgodnie z przepisami prezydent Andrzej Duda będzie miał 14 dni na desygnowanie nowego premiera i powołanie nowego gabinetu. Zjednoczona Prawica zapewnia, że Mateusz Morawiecki nadal będzie kontynuował swoją misje. Wciąż nie wiadomo jaki ostateczny kształt będzie miał nowy rząd i kto będzie jego członkiem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl