fot. twitter.com

MEN: pod koniec maja niewykluczony powrót do szkół podstawowych uczniów z klas I-III

Niewykluczone, że pod koniec maja do szkół powrócą uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w Polskim Radiu powiedział, że brana jest pod uwagę możliwość, by po dwudziestym czwartym maja najmłodsi uczniowie mogli wrócić do szkół.

Polityk powiedział, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale być może rząd zdecyduje się na takie rozwiązanie. Będzie to jednak zależało od sytuacji epidemicznej.

Szef MEN-u Dariusz Piontkowski wskazał, że pod względem organizacyjnym może to być skomplikowane, ale nie niemożliwe.

– Być może właśnie w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie i możliwość opieki w tych klasach młodszych. To będzie dosyć skomplikowane pod względem organizacyjnym, ponieważ trzeba będzie stworzyć mniejsze grupy, podobnie jak to ma miejsce w przedszkolach, ale można powiedzieć, że te samorządy które zdecydują się otworzyć przedszkola, będą już miały pewne doświadczenie organizacyjne i potem ewentualnie będzie łatwiej otworzyć klasy I-III. Decyzje podejmiemy jednak w końcu maja, gdy będziemy mieli więcej danych na temat sytuacji epidemicznej – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

W związku z pandemią koronawirusa do 24 maja odwołane są zajęcia stacjonarne w szkołach. Nauka odbywa się w formie zdalnej.

Rząd sukcesywnie znosi obostrzenia, m.in. od 6 maja do przedszkoli i żłobków będą mogły wrócić najmłodsze dzieci. Placówki będą świadczyć opiekę wyłącznie po spełnieniu określonych wytycznych GIS-u.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl