fot. facebook.com

SLD dołącza do Koalicji Obywatelskiej

Sojusz Lewicy Demokratycznej dołącza do Koalicji Obywatelskiej. Niewykluczone, że oprócz wyborów do Parlamentu Europejskiego postkomuniści będą współpracować z Platformą Obywatelską  także w wyborach parlamentarnych. 

SLD wystartuje w wyborach do PE z list Koalicji Europejskiej.

– Podjęliśmy dzisiaj decyzję, odpowiedzieliśmy na apel premierów o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej – mówił przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Niewykluczone, że współpraca przeniesie się także na wybory parlamentarne. Taki scenariusz był do przewidzenia – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

– Mówiliśmy, że tak będzie, tzn. że PO-KO będzie współpracowało z innymi ugrupowaniami. Tak naprawdę w wyborach do Parlamentu Europejskiego będą dwa obozy i Polacy będą musieli wybrać: albo partie III RP, które tak często kompromitowały się w Polsce, albo obóz dobrej zmiany – wskazał Patryk Jaki.

To także bardzo jasny znak, że Platforma Obywatelska mocno skręca w lewo i za wszelką cenę będzie chciała zagospodarować lewicowy elektorat

– Teraz następuje próba zagospodarowania elektoratu, który przez ostatnie 3 lata nie miał swojej reprezentacji w parlamencie. Lewicowo-liberalne  okrzyki będą się teraz wzmagały – zaznaczył dr Jakub Koper, socjolog.

Te lewicowe hasła bardzo mocno wybrzmiały na styczniowej konwencji Koalicji Obywatelskiej. Tzw. aborcja, in vitro, zmiany w regulacjach dotyczących klauzuli sumienia – to tylko niektóre z podnoszonych sloganów.

– Pakiety zdrowotne, edukacja seksualna, edukacja równościowa, tak, byśmy się nie wykluczali i szanowali – to rzeczy niezbędne – mówiła Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej.

– Dołożymy wszelkich starań, by nikt nikomu nie mógł odbierać tego prawa do wyboru – dodawała Ewa Kopacz, była premier.

Koalicji Obywatelskiej rośnie jednak konkurencja. To partia Wiosna zadeklarowanego homoseksualisty Roberta Biedronia.

– Można rozdzielić państwo od Kościoła. Zrobiliśmy to w Słupsku, zrobimy to w całej Polsce – powiedział Robert Biedroń.

Obserwowane ataki na Kościół, tradycję i rodzinę to temat zastępczy – zwrócił uwagę prof. Zdzisław Winnicki.

– Opozycja totalna nie przedstawia żadnych programów, które mogłyby przełożyć się na poziom życia, na rozwój ekonomiki – nie są widoczne w tych programach. Wydaje się tym środowiskom, że intensywna antyklerykalizacja, poprawność polityczna i hasła gender zastąpią programy gospodarcze, polityczne i społeczne – oznajmił politolog.

TV Trwam News/RIRM

drukuj