fot. PAP/Marcin Obara

B. Budka: Nowa formuła rozszerzenia KO ma być opracowana do końca lipca

Nowa formuła rozszerzenia Koalicji Obywatelskiej ma być opracowana do końca lipca. Zapowiedział to dziś po posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Lider Platformy zaznaczył, że to poszerzenie ma się dokonać m.in. o  samorządowców i ludzi, którzy zaangażowali się w kampanię Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem Budki, to niesamowity potencjał głosów.

Szef PO poinformował też, że zlecił profesjonalne badania socjologiczne i nałożenie mapy wyborczej „na różne przekroje społeczne”.

„Rafał jest gotowy na to, żeby tę energię, którą ma, spożytkować na rozszerzenie tej formuły” – podkreślał Budka.

W zakończenie z sukcesem powiększenia politycznych szeregów Koalicji nie wierzy poseł PiS-u Jan Mosiński.

– Ostatnie informacje, kłótnie między Lewicą a Platformą Obywatelską, blokowanie swoich kont na Twitterze między panem Czarzastym a panem Budką pokazują, że taka odbudowa raczej jest wątpliwa. Jedno jest pewne – że Platforma już pokazała swoją butę polityczną w stosunku do swoich partnerów po opozycyjnej stronie partii politycznych, że nie warto z PO zawierać jakichkolwiek sojuszy, bo zawsze zaatakuje później tych, z którymi się wiązała w jakiś sposób, czy to programowo, czy ideowo. W przypadku wyborów prezydenckich stworzono ten front „Anty-PiS-u” bez programu, bez niczego, ale jak widać, ten front „anty-PiS” był jednak duży, co pokazują wyniki wyborów. Ale sama Platforma nie uzyska jakieś znacznej pozycji, jeżeli chodzi o opozycję polską w parlamencie i poza parlamentem –  ocenia Jan Mosiński.    

Kolejny raz zarząd ma się zebrać w przyszłym tygodniu. Wtedy też planowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego KO, poświęcone przyszłości Koalicji Obywatelskiej.

RIRM

drukuj