Poczta Polska: 83 tys. paczek ze środkami ochrony osobistej trafiło do medyków

Od początku epidemii 83 tys. paczek ze środkami ochrony osobistej trafiło już do placówek medycznych w całym kraju – podała w środę w komunikacie Poczta Polska.

Spółka wskazała, że od początku wystąpienia zagrożenia wirusem SARS-Cov-19 wspomaga Ministerstwo Zdrowia w dystrybucji środków ochrony, m.in. wykonuje dostawy do szpitali, w tym szpitali zakaźnych, placówek POZ, stacji epidemiologicznych, siedzib NFZ oraz aptek.

W ostatnim czasie do magazynu Poczty Polskiej zostało przyjętych 3 mln rękawiczek ochronnych, które zostaną przeznaczone do przygotowania i realizacji złożonych zamówień.

Poczta Polska przyjęła po raz kolejny do realizacji zlecenie kompletacji i wysyłki ponad 5 tys. pakietów, kierowanych do aptek na terenie całego kraju – czytamy.

W magazynach Poczty Polskiej zabezpieczona jest odpowiednia ilość poszczególnych asortymentów potrzebnych do realizacji całego zamówienia. Łącznie obsługiwanych jest ponad 13,5 tys. aptek na terenie całego kraju – podała spółka.

Dodała, że dotychczas w ramach współpracy z resortem zdrowia, doręczyła ponad 83 tys. paczek oraz blisko 1000 przesyłek paletowych drobnicowych do różnego typu placówek medycznych.

Poczta zrealizowała blisko 300 transportów o łącznej długości tras ponad 65 tys. km. Przewozy realizowane były w trybie całodobowym. Przewożone środki ochrony osobistej trafiały przede wszystkim do magazynów Agencji Rezerw Materiałowych a stamtąd do wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia lokalizacji, w tym do magazynów wojewodów wszystkich województw – czytamy.

Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, ma sieć ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl