fot. pixabay.com

Warszawa: Radni KO nie chcą w stolicy ul. Lecha Kaczyńskiego

Radni Koalicji Obywatelskiej nie chcą ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Twierdzą, że dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, byłoby to skrajnie upolitycznione. To jednak prezydent Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej składał obietnice, że taka ulica w stolicy będzie.

W trakcje kampanii samorządowej w 2018 roku, a także przed wyborami prezydenckimi Rafał Trzaskowski zapewniał:

– Złożę wniosek, bo uważam, że Lech Kaczyński zasługuje na taką ulicę w Warszawie – deklarował Rafał Trzaskowski.  

W grudniu prezydent Warszawy ogłosił, że ulicy Lecha Kaczyńskiego nie będzie, ponieważ nie zgadzają się na to miejscy radni z jego partii. W czwartek przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Szostakowski, przyznał wprost:

– Dopóki w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, nazywanie ulicy w Warszawie imieniem Lecha Kaczyńskiego byłoby skrajnie upolitycznione. Jestem przeciw i apeluję do pana prezydenta Trzaskowskiego, żeby nie występował z takim wnioskiem dopóki rządzi PiS – powiedział Jarosław Szostakowski.

Rafał Trzaskowski umywa ręce.

– Sygnalizowałem miesiąc temu, że nie ma zgody wśród radnych KO, żeby taka decyzja zapadła. To jest decyzja Rady Miejskiej miasta stołecznego Warszawy – wskazał prezydent Warszawy.

Platforma po raz kolejny pokazała swoje prawdziwe oblicze – zauważył minister Piotr Mazurek, który zasiada w radzie Warszawy.

– To są skandaliczne słowa, które pokazują, że politycy Platformy Obywatelskiej gardzą istotną częścią społeczeństwa. Nie chodzi tylko o polityków, ale też o wyborców, osoby, dla których ten temat jest ważny. Jest to bardzo istotna część polskiego społeczeństwa – powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Piotr Mazurek.

W listopadzie 2017 roku wojewoda mazowiecki na mocy ustawy dezubekizacyjnej zmienił nazwę Alei Armii Ludowej w Warszawie na ul. Lecha Kaczyńskiego. Rada Warszawy zaskarżyła jednak decyzję do sądu, który ją ostatecznie uchylił. W grudniu 2018 roku powróciła Aleja Armii Ludowej.

TV Trwam News

drukuj