Warszawa: Policjant z żandarmem podczas wspólnego patrolu uratowali życie 44-latkowi

Policjant oddziału prewencji policji razem z żandarmem wojskowym podczas wspólnej służby w Parku Skaryszewskim uratowali życie 44-latka, który będąc pod wpływem alkoholu, wpadł do Jeziorka Kamionkowskiego – poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Jak przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak, do zdarzenia doszło w środę, 8 kwietnia.

„Policjant oddziału prewencji oraz żandarm wojskowy pełnili wspólną służbę w Parku Skaryszewskim. W pewnym momencie zauważyli, że ktoś leży sobie na brzegu jeziorka” – poinformowała policjantka.

Dodała, że funkcjonariusze podeszli w jego kierunku, by sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy.

„Wtedy właśnie mężczyzna podniósł się i wpadł prosto do wody. (…) Funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali. Żandarm wbiegł do wody, a policjant trzymał go za rękę, asekurował i wspólnymi siłami wydobyli spod powierzchni wody mężczyznę” – podała.

Policjant i żandarm udzielili pierwszej pomocy 44-letniemu mężczyźnie oraz wezwali pogotowie ratunkowe.

„Okazało się, że 44-latek był pod wpływem alkoholu. Jego życiu już nic nie zagrażało” – przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl