By Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - https://www.mgm.gov.pl/rybolowstwo/informacja-i-promocja-po-ryby-2014-2020, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55321071

MGMiŻŚ: w sobotę w Warszawie ścieki przestaną spływać do Wisły

Most pontonowy, na którym zostaną ułożone rury do przesyłu ścieków do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie gotowy będzie we wtorek, a cała konstrukcja w sobotę i wtedy ścieki przestaną spływać do Wisły – zadeklarowała w niedzielę wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa.

„Na chwilę obecną określamy, że sobota to jest ten dzień, kiedy osiągnięta będzie pełna funkcjonalność konstrukcji zastępczej (rurociągu położonego na moście pontonowym – PAP) i tym samym w sobotę ścieki przestaną spływać do Wisły” – powiedziała Moskwa dziennikarzom.

Wiceminister poinformowała, że obecnie wojsko ma wszystkie niezbędne elementy do zbudowania mostu pontonowego, a jego budowa ma się zakończy do wtorku do godziny 14.

Moskwa stwierdziła, że Wody Polskie przygotowują pozostałe elementy do posadowienia na moście.

„Mamy w tym momencie część rurociągu, pozostała jest w trakcie produkcji, to jest praca ciągła na dwóch liniach. W firmie, która go buduje, przestawiona jest cała produkcja na nasze potrzeby. Pozyskaliśmy też dużą część rurociągu od KGHM. Mamy też pompy” – poinformowała wiceminister.

Dodała, że pierwsza nitka na moście zostanie uruchomiona już w czwartek.

Do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” doszło we wtorek. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły – do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl