fot. PAP/Tomasz Gzell

Konferencja Defence24 Day

W Warszawie odbędzie się Defence24 Day – Konferencja obrony i bezpieczeństwa. Będzie to kolejna odsłona konferencji poświęconej tematyce obronności.

Konferenca Defence24 Day potrwa od 24 do 25 maja bieżącego roku. Odbędzie się w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, na ulicy Prądzyńskiego 12/14.

„Defence24 Day to wiodąca konferencja w Europie Środkowej i Wschodniej, poświęcona aspektom polityki bezpieczeństwa i obronnej oraz sektora zbrojeniowego. Defence24 Day to forum międzynarodowej debaty i wymiany doświadczeń decydentów politycznych, kierownictwa Sił Zbrojnych RP i armii państw sojuszniczych, ekspertów oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego” – wskazano na stronie organizatora.

Organizatorzy poinformowali, że tegoroczna edycja została podzielona na trzy bloki tematyczne: obrona, przemysł oraz odporność.

„Towarzyszyć jej będzie wystawa sprzętu wojskowego wraz z najnowszymi trendami w zakresie wyposażenia żołnierzy, w tym umundurowania i żywienia, które stanowią zabezpieczenie funkcjonowania SZ RP jak i państw sojuszniczych, podczas realizacji zadań w warunkach kryzysowych” – poinformowano.

Głos podczas konferencji zabiorą m.in.: Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej; Paweł Soloch, szef BBN; Tomasz Szatkowski, ambasador przy Kwaterze Głównej NATO; Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON; Piotr Wawrzyk oraz Marcin Przydacz, wiceministrowie spraw zagranicznych.

Prelekcje wygłoszą ponadto wybitne postaci związane z wojskiem, wśród których są: gen Jarosław Mika, gen. dyw. dr inż. Sławomir Drumowicz, dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych; gen. dyw. w stanie spoczynku Leon Komornicki.

Agenda Defence24 Day jest dostępna pod linkiem: https://defence24day.pl/pl/agenda

Konferencja jest objęta patronatem honorowym ministra obrony narodowej, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

defence24day.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl