CBŚP zatrzymało w Warszawie trzech obcokrajowców ws. narkotykowej

Trzech obcokrajowców poszukiwanych tzw. czerwoną notą Interpolu zatrzymali w Warszawie funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyźni są zamieszani w obrót narkotykami na dużą skalę, mieli m.in. próbować kupić 50 kg kokainy.

Policja nie ujawnia szczegółów sprawy. Rzecznik CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz powiedziała, że policjanci otrzymali informację od amerykańskich służb specjalnych. W Warszawie miało dojść do spotkania trzech osób – obywatela Izraela i dwóch obywateli Jordanii – podejrzanych o handel znacznymi ilościami narkotyków i pranie brudnych pieniędzy.

Polscy funkcjonariusze z zarządu III CBŚP ustalili miejsca, w którym miało dojść do spotkania – restaurację w centrum Warszawy.

„Samo zatrzymanie trwało niecałe 10 minut. Podczas akcji na kilka minut zablokowane zostały Al. Ujazdowskie” – relacjonowała Agnieszka Hamelusz. Jak dodała, sąd zdecydował o wszczęciu procedury ekstradycyjnej do Stanów Zjednoczonych.

„Jednocześnie z akcją, która miała miejsce w centrum stolicy, przeprowadzono też zatrzymania w Stanach Zjednoczonych” – zaznaczyła rzecznik CBŚP.

Według nieoficjalnych informacji obcokrajowców poszukiwały m.in. FBI i DEA (amerykańska agencja antynarkotykowa). Mieli próbować kupić m.in. 50 kg kokainy. Poszukiwano ich w sumie w 190 krajach na całym świecie.

PAP/RIRM

drukuj